22. 9. Otevíráme laboratoř mobilních sítí 5G a 6G

Rádi přivítáme studenty, pedagogy a přátele FEL ve středu 22. září 2021 od 14:00 v 5. patře bloku A4 - Technická 2 při příležitosti otevření laboratoře pro výzkum a výuku mobilních sítí - 6G mobile research lab (z vestibulu povedou směrovky).

Program:
14.00-14:15 - představení laboratoře
14.15-14:30 - praktické ukázky technologie 5G+
14.30-14:40 - prostor pro dotazy
14.40-15:00 - výzkum 5G+ - ukázky výsledků a diskuse

Nově otevřená nezávislá laboratoř je vybavena zařízeními umožňujícími emulaci mobilních sítí 5G plně v souladu s platnými standardy. Na rozdíl od obdobných sítí vybavených komerčními produkty, však umožňuje nejen testování běžných služeb sítí 5G, ale slouží i k ověřování nových řešení, optimalizaci a ladění parametrů, a to i pro budoucí sítě 6G. Laboratoř je založena na softwarově definované sítí, kde je specifický hardware nahrazen výkonnými počítači a jednotlivé funkce mobilní sítě jsou realizovány specializovaným softwarem. Laboratoř využívá otevřený software Open Air Interface, jehož vývoj zahájila francouzská univerzita EURECOM a na jehož vývoji se nyní podílí i přední společnosti z oblasti mobilních komunikací.
Kontakt: zdenek.becvar@fel.cvut.cz