Aktuálně

ETC klub startuje v letním semestru kurz Mistrovství v Linuxu. Kurz je určen pro všechny nadšence a vývojáře a jeho cílem je naučit vás zvládat Linux na profesionální úrovni. Více informací zde: https://comtel.fel.cvut.cz/cs/itu/excellence/mistrovstvi-v-linuxu.

První kolo Kybersouteže je za námi. Jak dopadlo, podívejte se zde: http://www.kybersoutez.cz/ks_vysledky.html

Embedded technology club – ETC se úspěšně rozběhl, bastlíme a scházíme se každé úterý od 17.00 v místnost 505 (SamsungLab), Blok A4, ČVUT v Praze, FEL, Technická 2, Praha 6 - Dejvice. Více viz sekce Embedded technology club nebo Facebook.

O nás

Centrum excelence ITU pro kybernetickou bezpečnost vzniklo na ČVUT v roce 2015 pod záštitou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Centra excelence ITU jsou odborně profilována, jejich počet je omezený a mají za úkol realizovat nadstandardní kvalitu vzdělávání a spolupráce v oblasti informačních a komunikačních technologií. Centra slouží jako regionální kontaktní místa pro profesní rozvoj, výzkum a sdílení znalostí mezi akademickým světem a podniky.

Činnost Centra excelence ITU pro kybernetickou bezpečnost koordinuje katedra telekomunikační techniky ČVUT FEL. Vedoucím centra je Ing. Jaroslav Burčík, Ph.D., burcik@itu.fel.cvut.cz

Naše cíle

• Zvyšovat odbornost a šířit osvětu v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Zlepšit prostředí pro podporu spolupráce mezi akademickým a podnikatelským sektorem

Co realizujeme

• Vzdělávací kurzy v oblasti kybernetické bezpečnosti (prezenční i e-learningové) s využitím moderních vzdělávacích přístupů. Kurzy nabízíme prostřednictvím webu ITU a kolegů z Cedupointu. V roce 2016 budou nabízeny tyto kurzy:
    • Cyber Security Awareness for SMEs
    • Cyber Security Lifecycle of the New Millennium
    • Cyber security for industry 4.0
  • Osvětové aktivity pro studenty vysokých a středních škol, s možností získat podnikové praxe. Od druhé části března 2016 připravujeme sérii prakticky orientovaných setkání pod hlavičkou Cyber-café. Více o Cyber-café zde, v krátké době.

Jak se můžete zapojit

• Účastí na vzdělávacím kurzu
  • Přednáškou či účastí v Cyber-café
  • Zpracováním (studenti) /zadáním tématu (firmy) bakalářské/diplomové práce ve spolupráci s pracovníky Centra