Aktuálně

Akademie kybernetické bezpečnosti otevírá přehledný kurz pro všechny studenty, kteří se chtějí stát profesionály v oboru kybernetické bezpečnosti či mají zájem poznat problematiku tohoto oboru v souvislostech.
Přihlásit se můžete zde: https://bit.ly/2GdVdVz

ETC - Enbedded Technology Club. Po zkouškovém období pokračujeme v úterý 20.2.2018 v 17 hod v místnosti 505 blok A4 ČVUT - FEL. Stránky s aktualitami a materiály k setkání naleznete zde: http://embedded.fel.cvut.cz/etc_info

Akademie kybernetické bezpečnosti pokračuje. V zimním semestru 2017 budeme otevírat navazující druhý semestr. Pro nové zájemce otevíráme i semestr první. Více informací a možnost přihlásit se viz sekce Akademie kybernetické bezpečnosti.

Naše centrum ve spolupráci se společností Electrolux pořádá soutěž v oblasti kybernetické bezpečnosti a internetu věcí. Akce se uskuteční ČVUT FEL již v sobotu 7.10. Pokud máte chuť poměřit své technické dovednosti a vyhrát zajímavou cenu přihlaste se zde http://electroluxctf.fel.cvut.cz

V zimním semestru 2017 opět rozbíháme Embedded technology club. Bastlit a scházet se budeme každé úterý od 17.00 v místnost 505 (SamsungLab), Blok A4, ČVUT v Praze, FEL, Technická 2, Praha 6 - Dejvice. Začínáme 10 října 2017. Více viz sekce Embedded technology club.

O nás

Centrum excelence ITU pro kybernetickou bezpečnost vzniklo na ČVUT v roce 2015 pod záštitou Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Centra excelence ITU jsou odborně profilována, jejich počet je omezený a mají za úkol realizovat nadstandardní kvalitu vzdělávání a spolupráce v oblasti informačních a komunikačních technologií. Centra slouží jako regionální kontaktní místa pro profesní rozvoj, výzkum a sdílení znalostí mezi akademickým světem a podniky.

Činnost Centra excelence ITU pro kybernetickou bezpečnost koordinuje katedra telekomunikační techniky ČVUT FEL. Vedoucím centra je Ing. Jaroslav Burčík, Ph.D., burcik[zavinac]itu.fel.cvut.cz

Naše cíle

  • Zvyšovat odbornost a šířit osvětu v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Zlepšit prostředí pro podporu spolupráce mezi akademickým a podnikatelským sektorem

Co realizujeme

  • Vzdělávací kurzy v oblasti kybernetické bezpečnosti (prezenční i e-learningové) s využitím moderních vzdělávacích přístupů.
  • Provozujeme Cisco Akademii ČVUT FEL zaměřenou na kybernetickou bezpečnost
  • Osvětové aktivity pro studenty vysokých a středních škol, s možností získat podnikové praxe.

Jak se můžete zapojit

  • Účastí na vzdělávacím kurzu
  • Zpracováním (studenti) /zadáním tématu (firmy) bakalářské/diplomové práce ve spolupráci s pracovníky Centra
  • Odbornou stáží v našem centru