Embedded technology club – ETC

Po zkouškovém období letního semestru 2018 plánujeme začít opět v úterý 9. října 2018 v 17:00 hodin v místnosti 505 blok A4 ČVUT - FEL.
Stránky s aktualitami a materiály k setkání naleznete zde: http://embedded.fel.cvut.cz/etc_info

Zájemci o setkávání klubu se prosím registrujte se zde: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=jb...

Klub pro všechny nadšence do programování a vývoje moderní elektroniky. Scházíme se každé úterý od 17.00 do 20.00 v místnost 505 (SamsungLab), Blok A4, ČVUT v Praze, FEL, Technická 2, Praha 6 - Dejvice.

Klub je určený pro studenty vyšších ročníků středních škol a studenty ČVUT. Nevyžadují se žádné znalosti. Pouze chuť učit se novým věcem. Přijďte se podívat nebo napište.

Pokud nejste studentem a máte zájem o spolupráci, zajděte v čase konání, nebo nás kontaktujte na kontaktech níže.

Klub provozuje Katedra telekomunikační techniky a Katedra měření ČVUT v Praze, FEL, za finanční podpory společnosti 2N Telekomunikace a.s.

Co jsou to embedded systémy

Někdy také v češtině nazývané vestavěné/zabudované systémy, nalezneme ve všech moderních zařízeních dneška. Ať již se jedná o bankomaty, chytré telefony, spotřební elektroniku, zdravotnické přístroje či řídící jednotky v automobilech či letadlech.

Dle definice wikipedie se jedná o jednoúčelové systémy, ve kterých je řídicí počítač zcela zabudován do zařízení, které ovládá. Na rozdíl od univerzálních počítačů, jako jsou osobní počítače, jsou tyto počítače určené pro předem definované činnosti a charakterizuje je úzké propojení mezi řídícím software a hardware, na kterém je tento software provozován.

V České republice je celá řada firem, které úspěšně vyvíjí a prodávají embedded systémy do celého světa. Po vývojářích těchto systémů je velká poptávka a ti, co ovládají tuto problematiku, velmi snadno najdou uplatnění na trhu práce.

Co je pro náš klub charakteristické

  • Aktivity jsou dopředu promyšlené, více semestrální a pod vedením zkušených praktiků.
  • Vzdělávací program je zaměřen na profesní růst a získání kvalifikačních úrovní posluchačů.
  • Kvalifikační stupně jsou tři - Junior, Senior a Guru. Jejich získání je závislé pouze na výsledu vaši práce. Vyšší kvalifikační stupně mají zajištěnu placenou praxi v podnicích.
  • Absolventům, kteří se budou chtít postavit na vlastní nohy, pomůžeme s rozjezdem jejich firmy.
  • Kontakt pro více informací

    Jaroslav Burčík - burcik[zavinac]fel.cvut.cz, Jan Fischer - fischer[zavinac]fel.cvut.cz