KATEDRA TELEKOMUNIKAČNÍ TECHNIKY

  • Naučíme vás chápat, používat i projektovat aktuální telekomunikační technologie i systémy budoucnosti – využijte nabídky našich předmětů v bakalářském, magisterském a doktorském studiu.
  • Rozšiřte si své vědomosti ve školeních a kurzech spojujících teorii s praxí vedených našimi odborníky.
  • Naše znalosti a výzkumný potenciál ve společných projektech zajistí rozvoj nových myšlenek a realizaci perspektivních řešení, a to nejen v oblasti elektronických komunikací.
  • Pokud hledáte řešení technických problémů, zhodnocení parametrů, nastavení správné koncepce rozvoje ICT, bezpečnost sítí, výběr správného řešení – nabízíme své zkušenosti v celé řadě oblastí.
Jsme schopni dotáhnout nápady do komerčního řešení. Zařízení F-tester slouží k analýze parametrů komunikačních sítí, kvalifikaci přípojek NGA a indikaci slabých míst síťových řešení.
Aplikace optických vláken v přístupových sítích NGA a energetických sítí Smart Grid. Využití optických vláken jako rozprostřených senzorů.
Mobilní sítě budoucnosti
skupina 5G mobile se zabývá také výzkumem mobilních sítí s drony použitými jako létající základnové stanice.
Zakázková výroba moderního komunikačního zařízení (pro síť AFTN) určená k řízení letového provozu. Vývoj v našich laboratořích LVR spočíval v návrhu, vytvoření prototypu a zajištění sériové výroby.
1
2
3
4