Soutěž CTF Electrolux již zná vítěze

V sobotu 6. října 2018 proběhla v centru ITU centra excelence soutěž CTF Electrolux, kterou zorganizovala Katedra telekomunikační techniky Fakulta elektrotechnická ČVUT ve spolupráci se společností Electrolux, která darovala i ceny ve formě dárkových poukázek. Zúčastnění prověřili své vědomosti v oblasti kybernetické bezpečnosti a internetu věcí. Připraveno bylo více než 19 úloh s celkovou dobou řešení odhadovanou na 14. hodin. Pořadatele velmi překvapila a potěšila úroveň soutěžících, neboť vítězný tým vyřešil v osmihodinové soutěžní době téměř všechny úlohy. Mezi vysokoškolskými týmy se soutěže účastnil i středoškolský tým ze Střední smíchovské průmyslové školy, která je zároveň fakultní školou FEL. Tento tým obsadil nakonec velmi pěkné 3. místo. Na prvním místě skončili studenti Jan Havránek (FIT ČVUT) a Josef Gajdůšek (FEL ČVUT), kteří společnými silami dosáhli celkového skoré 1006 bodů z maximálního počtu 1045. Na druhém místě skončil tým Jan Hrach (MFF UK) s Josefem Lukáčem (FEL ČVUT). Všem soutěžícím gratulujeme.