Londýn volá, fanděte našim reprezentantům

Tento týden můžete sledovat reprezentaci našeho národního týmu v zahraničí na mezinárodní soutěži European Cyber Security Challenge 2018, kterou pořádá organizace ENISA (Agentura Evropské unie pro bezpečnost sítí a informací) a Cyber Challenge UK. Soutěž se uskuteční od 15. do 17. října 2018 přímo v Tobacco Dock v Londýně. O první místo budou bojovat národní týmy ze 17 účastněných zemí, složené ze středoškolských a vysokoškolských studentů. Ukázat budou muset nejen obsáhlé technické dovednosti, ale jistou roli sehrají i vyjednávací dovednosti, neboť v rámci soutěže je dovoleno obchodovat mezi týmy s nápovědami pro řešení úloh. Rozhodne tak nejen týmová práce ale i komunikační dovednosti. Tým ČR sestavený z 10 studentů prošel několika speciálními přípravami, včetně letního tréninkového kempuna ČVUT, kde strávili i poslední dvě neděle před odjezdem na Londýnské finále. Jsme rádi, že v národním týmu aktuálně reprezentují studenti FIT a FEL ČVUT a držíme jim palce. Pokud i vy chcete reprezentovat naši republiku v příštím roce, účastněte se druhého kola Kybersoutěže, které probíhá elektronicky od 28. prosince 2018 do 31. ledna 2019. Vysokoškoláky do národní reprezentace vybíráme právě ze skupiny úspěšných řešitelů druhého kola Kybersouteže. Více informací naleznete na www.kybersoutez.cz .